Emlakta paylaşım dünyasına dahil misiniz?

Emlak danışmanlığı işi yapanlar çok iyi bilirler. Emlak işinde hizmet verilecek kişi ve bölge sınırı yoktur. Bir bölgede emlak işi yapmaya başlarsınız ancak bir süre sonra kendi bölgenizin hatta ülkenizin dışından emlak talepleriyle karşılaşırsınız. Anlarsınız ki bu işte toprak sınırı yok, insanın olduğu her yerden talepler gelebilir. Daha geçenlerde yaşadığım olay buna çok iyi bir örnek. www.10numaramotivasyon.com sayfamızın takipçilerinden Finlandiya’da yaşayan Aykut Bey, Facebook üzerinden bana ulaştı ve Arap yatırımcılarla iş yapan kardeşine İstanbul’dan emlak satın alma talebini iletti. Ne Aykut Bey ne de kardeşi Cem Bey emlak işinden geliyorlar. İkisinin de farklı işleri var ancak Cem Beyin iş yaptığı Arap yatırımcılarının emlak talebi doğmuş. Ben de talebi kabul ettim ve Beylikdüzü bölgesinden arap yatırımcılarla gayet iyi işler yapan emlak profesyoneli Metin Bey ile paylaştım.

Emlak işinde başarılı olmak için iki şart vardır. Birincisi kendi bulunduğun/seçtiğin bölgedeki insanlara en iyi hizmeti verebilecek şekilde donanımlı ve hazırlıklı olmak. İkincisi ise bulunduğun/seçtiğin bölge dışındaki talepleri o bölgedeki en iyi meslektaşlarla paylaşmak. Yukarıdaki örnekteki Aykut Bey beni yazılarımdan dolayı takip ettiği ve 1997 yılından beri emlak sektörü içindeki çalışmalarımı bildiği için beni uzman olarak kabul edip güvenerek kardeşinin talebini bana yönlendirdi. Yani ben birinci şartı yerine getirdiğim için bu paylaşıma dahil edildim. Ben talebi aldıktan sonra ikinci şartı uyguladım ve bu konuyu çözebilecek tanıdığım en iyi meslektaşlardan biriyle bu talebi paylaştım.

Emlak işinde başarılı olmak için birinci şartı en iyi şekilde yerine getirdiğinizde yani en iyi hizmeti sunan bir profesyonel olduğunuzda sadece bulunduğunuz/seçtiğiniz bölgeden pay almaz bunun yanı sıra bulunduğunuz/seçtiğiniz bölgenin dışından size yönlendirilecek olan paylaşımlardan da pay almaya başlarsınız. Çünkü emlakta paylaşım dünyası yalnızca en iyilerle çalışır. Verdiği sözleri tutan, etik çalışan, müşteri memnuniyeti ve işlem kabiliyeti yüksek emlak profesyonelleri emlak paylaşım dünyasına dahil edilirler ve en iyi olmayı sürdürdükleri sürece o dünyada kalarak paylarını almaya devam ederler.

Hilmi Işıkören
Işıkören Danışmanlık – Kurucu Ortak
Markalaşma, Stratejik İletişim, Pazarlama ve Satış Danışmanı
Emlak Sektörü Uzmanı ve Eğitmeni
Başarı ve Motivasyon Konuşmacısı
Köşe ve Blog Yazarı (www.emlakgundemi.com.tr)
Web: www.10numaramotivasyon.com / www.isikoren.com
Twitter: twitter.com/hilmiisikoren
Instagram: www.instagram.com/hilmiisikoren/
Facebook: www.facebook.com/hilmiisikoren
Linkedin: tr.linkedin.com/in/hilmiisikoren

http://www.emlakgundemi.com.tr/emlakta-paylasim-dunyasina-dahil-misiniz-makale,38.html

By | 2016-09-05T19:27:24+00:00 Eylül 5th, 2016|Emlak üzerine yazılar, YAZILARIMIZ|0 Comments

About the Author:

1988 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek amacıyla Amerika’ya giden Hilmi Işıkören, döndüğünde gıda sektöründe bir dünya markasının Türkiye merkezinde franchise direktörü olarak profesyonel iş yaşantısına başladı. Türkiye’nin ilk teknoloji marketinin markalaşma ve yaygınlaşma çalışmalarının içinde yer alarak markayı 3 yıl içerisinde 100 mağazayla ülkenin en yaygın zinciri haline getirdi. 1997 yılında emlak sektörüne RE/MAX Türkiye’nin Franchise Direktörü olarak girdi. 2001-2005 yılları arasında Century 21 Türkiye’nin ve 2005-2010 yılları arasında ise Realty World Türkiye’nin Genel Müdürlüklerini (2005 – 2007 arası Kurucu Ortak, 2007 – 2010 arası Genel Müdür) yapan Hilmi Işıkören, 2010 Kasım ayında kendi danışmanlık şirketini kurumsal iletişim ve pazarlama konusunda uzman Belgin Benek ile beraber kurdu. Işıkören Danışmanlık, sektör ayırımı yapmaksızın şirketlere, kurumlara hatta bireylere markalaşma, stratejik iletişim, pazarlama satış danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2013 yılı itibarıyla çeşitli sektörlerden şirket, kurum ve kuruluşlar için başarı üzerine motivasyon seminerleri düzenlemekte, sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler vermektir. www.hurriyetemlak.com ve www.emlakgundemi.com.tr 'de köşe yazarlığı yapan Hilmi Işıkören’in yazıları zaman zaman Hürriyet Yazar Kafe’de de yayınlanmakta, iş ve hayata dair ilham veren fikir ve tavsiyelerini paylaştığı www.10numaramotivasyon.com sayfası bugün yüz otuza yakın ülkede binlerce kişi tarafından takip edilmektedir.

Leave A Comment