Emlak ofisi sahibi ve danışmanlarının koruması gereken 3 şey

Emlak ofisi sahibi ve danışmanlarının koruması gereken 3 şey
1. Akıl sağlığı... Cebimize girmeyen paraların hayaliyle gerçeklikten kopup sağlıklı düşünemeyebilir, kendimizi kaybedebiliriz.
2. Ahlaki değerler... Cebimize çok para girmesi için yalana, dolana, hak yemeye kalkışabiliriz. Ya da cebimize giren parayla yükselen kibrimize hakim olamayıp kendimizi kocaman, diğer insanları küçücük görerek kendimizi bitirebiliriz.
3. İtibar… Para ya da başarı için göz oyabilir, kısa yollara sapıp vurgun peşinde koşan değersiz, saygı görmeyen biri olarak ismimizi yıpratabiliriz.
Emlak ofisi sahibi ve danışmanları için kalıcı başarı, akıl sağlığını, ahlaki değerlerini ve itibarlarını korumakta gizlidir. 20 yıldır sektördeki izlenimlerim bana bu tespiti yaptırıyor. O günden bugüne baktığımda, bu üç değeri koruyabilen broker ve danışmanların işlerinde fark yarattığını, yaptıklarından haz alıp gelişmeye önem verdiklerini, hem meslektaşlarından hem de müşterilerinden saygı gördüklerini izliyorum. Emlak ofisi sahibi ve danışmanları kalıcı olmak istiyorlarsa akıl sağlıklarını, ahlaki değerlerini ve itibarlarını korumaya özen göstermelidirler.
Akıl sağlığını, ahlaki değerlerini ve itibarını koruyan bilinçli broker ve danışmanların artması dileğiyle iyi haftalar dilerim.
By | 2018-02-11T12:36:44+00:00 Ekim 22nd, 2017|Emlak üzerine yazılar, Genel, YAZILARIMIZ|0 Comments

About the Author:

1988 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek amacıyla Amerika’ya giden Hilmi Işıkören, döndüğünde gıda sektöründe bir dünya markasının Türkiye merkezinde franchise direktörü olarak profesyonel iş yaşantısına başladı. Türkiye’nin ilk teknoloji marketinin markalaşma ve yaygınlaşma çalışmalarının içinde yer alarak markayı 3 yıl içerisinde 100 mağazayla ülkenin en yaygın zinciri haline getirdi. 1997 yılında emlak sektörüne RE/MAX Türkiye’nin Franchise Direktörü olarak girdi. 2001-2005 yılları arasında Century 21 Türkiye’nin ve 2005-2010 yılları arasında ise Realty World Türkiye’nin Genel Müdürlüklerini (2005 – 2007 arası Kurucu Ortak, 2007 – 2010 arası Genel Müdür) yapan Hilmi Işıkören, 2010 Kasım ayında kendi danışmanlık şirketini kurumsal iletişim ve pazarlama konusunda uzman Belgin Benek ile beraber kurdu. Işıkören Danışmanlık, sektör ayırımı yapmaksızın şirketlere, kurumlara hatta bireylere markalaşma, stratejik iletişim, pazarlama satış danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2013 yılı itibarıyla çeşitli sektörlerden şirket, kurum ve kuruluşlar için başarı üzerine motivasyon seminerleri düzenlemekte, sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler vermektir. www.hurriyetemlak.com ve www.emlakgundemi.com.tr 'de köşe yazarlığı yapan Hilmi Işıkören’in yazıları zaman zaman Hürriyet Yazar Kafe’de de yayınlanmakta, iş ve hayata dair ilham veren fikir ve tavsiyelerini paylaştığı www.10numaramotivasyon.com sayfası bugün yüz otuza yakın ülkede binlerce kişi tarafından takip edilmektedir.

Leave A Comment