Loading...
Belgin Benek 2018-03-06T16:02:25+00:00

Belgin BenekBelgin Benek kimdir?

Belgin Benek, iletişim ve pazarlama konusunda uzmanlığının yanı sıra yetişkin eğitimcisi olarak da mesleki yetkinliğe sahiptir. Yurt içi ve yurt dışı çalışmalarla hakim olduğu alanları sürekli geliştiren Belgin Benek bu konularla ilgili iki kez Japonya’ya gidip Toyota üretim sistemindeki yalın bakış açısını incelemiş ve 2010 yılında Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık bünyesindeki emlak programlarına uyarlamıştır. Belgin Benek, emlakta 13 yıllık deneyimiyle emlakta satış yükselten pazarlama danışmanlığı, satış eğitim ve koçluk programlarının hazırlanması ve sunumunda etkin rol oynamaya, 2017 yılı başından itibaren üniversitelerde iletişim üzerine konuşmalar yapmaya devam etmektedir.

Biyografi

2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünü bitirerek iş dünyasına adımını atan Belgin Benek, ilk iş deneyimine İpbüken Danışmanlık (şimdiki Yalın Enstitü Derneği) bünyesinde Dünya Bankası ile ortak yürütülen “Nakliye ve Gümrük Yönetimi” projesiyle başladı.

Sonrasında sosyal sorumuluk projeleri yürüten bir ajansta Tetrapak, Eczacıbaşı İpek Kağıt ve İpragaz firmalarına hizmet veren Benek, 2005 yılında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Müdürü olarak kariyerine devam etti. Burada Hilmi Işıkören ile tanışarak emlak/franchising ve bayi yönetimi konularında bilgi birikimini derinleştirmeye başlayan Belgin Benek, 2005-2009 yılları arasında birçok franchise ofis sahibi ve danışmanına eğitimler vererek, organizasyonlar düzenledi.

Japonya’da incelediği Toyota üretim sistemindeki yalın bakış açısını emlak programlarına uyarladı. Belgin Benek, 2010 yılında kendi danışmanlık şirketini iletişim, pazarlama ve markalaşma konusunda uzman Hilmi Işıkören ile birlikte kurdu. Sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler veren Benek, şimdiye kadar sektörün önde gelen firmalarına eğitimler ve danışmanlıklar vermeye devam ediyor.

Hilmi Işıkören’in 2016’da yayınlanan ilk kitabı “10 Numara Motivasyon” kitabının editörlüğünü de üstelenen Benek, www.10numaramotivasyon.com web sayfasında sektörel ve sinema yazıları yazmaktadır.

Belgin Benek, Işıkören Danışmanlık şirketinin ana konusu olan sektör ayrımı yapmaksızın şirket, kurum ve hatta bireylerin ‘farklılaştırarak öne çıkarma’ iddiasıyla çalışmalarına devam etmektedir.